Firmă și doi administratori, trimiși în judecată în Timiș pentru abandonarea ilegală a deșeurilor și evaziune fiscală. Prejudiciu de peste 137.000 de lei
Business
Parchetul de pe lângă Tribunalul Timiș a finalizat ancheta într-un dosar complex de infracțiuni de mediu și evaziune fiscală, trimițând în judecată o societate comercială și doi administratori ai acesteia. Procurorii îi acuză că, pe parcursul anului 2024, au abandonat și ascuns cantități importante de deșeuri pe terenuri din zona localității Remetea Mare și au desfășurat activități comerciale fără a declara veniturile obținute, provocând un prejudiciu de peste 137.000 de lei bugetului de stat.
astăzi