Ministrul de Finanţe, Alexandru Nazare, avertizează toată clasa politică: În 2 săptămâni România reîncepe discuţiile cu agenţiile de rating. Trebuie să convingem din nou - după ce cu greu am reuşit vara trecută - că nu merităm să ajungem în Junk
Business
Ministrul de Finanţe, Alexandru Nazare, vehiculat în mai multe variante de guvernare, lansează o serie de avertismente clasei politice, în pregătirea discuţiilor cu marile agenţii de rating. Alexandru Nazare spune că „luptele din TV şi online nu rezolvă lipsurile, sănătatea sau dezrădăcinarea românilor” şi spune ce se pierde real în aceste zile. „În 2 săptămâni România reîncepe discuţiile cu agenţiile de rating, cu întâlniri deja planificate cu Fitch şi Moody’s, în pregătirea următoarelor
din zilele anterioare