Locuitorii din Curtea de Argeș și din comunele limitrofe au, în sfârșit, apă potabilă la robinet
Sănătate
Locuitorii din Curtea de Argeș și din comunele limitrofe au, în sfârșit, apă potabilă la robinet, după mai bine de șapte luni de restricții. Direcția de Sănătate Publică Argeș anunță că ultimele analize arată că apa îndeplinește toate condițiile microbiologice și fizico-chimice necesare pentru consumul populației. Problemele au început în noiembrie anul trecut, când au început lucrările la Barajul Vidraru. Odată cu golirea apei din lac, fluxul care a ajuns în stația de tratare a fost extrem de
din zilele anterioare