Ministerul Sănătății anunță plăți record de peste 438 de milioane de lei din PNRR. Banii merg către spitale, digitalizare și cabinetele medicilor de familie
Sănătate
Ministerul Sănătății a anunțat că a efectuat, în această săptămână, plăți în valoare de 438,1 milioane de lei pentru proiecte finanțate prin Planul Național de Redresare și Reziliență (PNRR). Adaugă-ne ca sursă preferată în Google Urmărește-ne în Discover Potrivit instituției, este cea mai mare sumă plătită într-o singură săptămână pentru investițiile derulate prin acest program. Ministerul precizează că fondurile reflectă accelerarea implementării proiectelor de infrastructură spitalicească și
ultimele 2 ore
astăzi