Spitalul Clinic Județean de Urgență Bihor - O nouă prelevare de organe
Sănătate
Echipa medicală de la Spital Clinic Județean de Urgență Bihor - Oradea a realizat o prelevare de organe de la un pacient aflat în moarte cerebrală, a informat, marți, Agenția Națională de Transplant. Medicii au reușit să realizeze un transplant hepatic la Institutul Clinic Fundeni, două transplanturi renale la Institutul Clinic de Urologie și Transplant Renal Cluj-Napoca și transplant de cornee la Institutul Clinic de Urgențe Oftalmologice „Prof. dr. Mircea Olteanu”. Echipa din Oradea a fost
din zilele anterioare