Patru oameni, o nouă şansă la viaţă după gestul unei familii din Oradea: "Dovadă profundă de umanitate"
Unități medicale
„Dincolo de efortul medical şi de precizia chirurgicală, reuşita de vineri este, înainte de toate, o dovadă profundă de umanitate” , transmit oficialii Agenţiei Naţionale de Transplant. „O nouă minune medicală a avut loc vineri la Oradea, unde generozitatea unei familii greu încercate a transformat o tragedie uriaşă într-o şansă la viaţă pentru mai mulţi români. Echipa medicală de la Spital Clinic Judeţean de Urgenţă Bihor - Oradea a realizat o prelevare de organe de la un pacient aflat în
din zilele anterioare