Patru vieți salvate după un gest de altruism. Organele unui pacient din Oradea au ajuns la beneficiari din București

Unități medicale

Patru intervenții de transplant au fost realizate cu succes în spitale din București, după ce familia unui pacient aflat în moarte cerebrală la Spitalul Clinic Județean de Urgență Bihor a fost de acord cu donarea de organe. Potrivit Agenției Naționale de Transplant, prelevarea a avut loc vineri, la Oradea, declanșând o amplă mobilizare a echipelor medicale din mai multe centre de transplant din țară. Ficatul prelevat a fost transplantat cu succes unui pacient la Institutul Clinic Fundeni, două

Tag-uri: Bucureşti