SUNTEM PREGĂTIȚI SĂ ATRAGEM 22,5 MILIOANE DE LEI DIN FONDURI GUVERNAMENTALE

Tehnologie

În ședința de astăzi a Consiliului Local Miercurea-Ciuc au fost actualizați indicatorii tehnico-economici pentru trei studii de fezabilitate, astfel încât în următoarele săptămâni municipiul să poată atrage 22,5 milioane de lei reprezentând finanțare guvernamentală nerambursabilă prin Programul Național de Investiții „Anghel Saligny”. Jumătate din această sumă va fi alocată pentru modernizarea completă a Aleii Pictor Nagy István, iar restul va fi folosit pentru reabilitarea podului peste Olt de

din zilele anterioare