Schimbare la conducerea Liceului de Arte din Oradea: Directoarea Mihaela Bondor pleacă după 14 ani. Cine a preluat funcția
Entertainment și Cultură
Liceul de Arte din Oradea va avea, de la 1 iulie, un nou director. Profesoara de muzică Nicoleta Țâmpu (dreapta) va prelua conducerea unității de învățământ, în locul actualei directoare, Mihaela Geta Bondor (stânga) , care a decis să renunțe la funcție după un mandat de 14 ani. Anunțul a fost făcut vineri de Inspectoratul Școlar Județean Bihor, care a transmis că schimbarea de management se va face „în conformitate cu normele legale în vigoare”, prioritatea fiind asigurarea stabilității și
din zilele anterioare