Canicula, inamicul public nr.1 - Măsuri pentru prevenirea și limitarea efectelor temperaturilor extreme
Ștefania Anghel
Pe fondul temperaturilor ridicate înregistrate în județul Bihor și al prognozei meteorologice pentru perioada următoare, vineri, 26 iunie, începând cu ora 13.00, s-a desfășurat ședința extraordinară a Comitetului Județean pentru Situații de Urgență Bihor, convocată de prefectul județului, domnul Marcel Daniel Dragoș, în scopul stabilirii și punerii în aplicare a măsurilor de preîntâmpinare și limitare a efectelor negative provocate de caniculă. În județul Bihor sunt operaționale 11 puncte de
astăzi