Comunicat de presă - Festivalul de Muzică Veche din Miercurea Ciuc
Ștefania Anghel
Sărbătoarea muzicii vechi îi invită din nou pe iubitorii de cultură la Miercurea Ciuc Joi, 25 iunie, începând cu ora 11:00, la sediul Centrului Cultural Județean Harghita - Centrul Cultural Marton Aron - a avut loc conferința de presă dedicată ediției 2026 a Festivalului de Muzică Veche din Miercurea Ciuc. În cadrul evenimentului, Ferencz Angela, manager al Centrului Cultural Județean Harghita și director al festivalului, Sogor Eniko, viceprimar responsabil de cultură, Dobos Melinda, manager
din zilele anterioare