Directorul Centrului Naţional de Sănătate Mintală şi Luptă Antidrog: "Este o nevoie uriaşă de pregătire a întregului sistem care îngrijeşte copilul"

Ștefania Anghel

Directorul Centrului Naţional de Sănătate Mintală şi Luptă Antidrog , Cătălina Constantin, a atras atenţia, vineri seară, că în România sunt foarte puţini medici de medicină şcolară, psihologi şcolari sau consilieri şcolari. Ea a precizat că este nevoie de o mai bună pregătire a întregului sistem care îngrijeşte copilul, potrivit news.ro. "Este o nevoie uriaşă de pregătire a întregului sistem care îngrijeşte copilul. Că este vorba de educaţie, că este vorba de sănătate, este o nevoie uriaşă pe