Bărbatul care şi-a înjunghiat tatăl şi a atacat cu două cuţite mai mulţi poliţişti, reţinut
Știință și Tehnologie
Direcţia Generală de Poliţie a Municipiului Bucureşti (DGPMB) a anunţat, marţi, că poliţiştii au fost nevoiţi să folosească armamentul din dotare pentru oprirea unui tânăr de 22 de ani care şi-a agresat tatăl cu două cuţite, pe o stradă din Sectorul 2 al Capitalei. "Marţi, în jurul orei 07:15, poliţişti din cadrul Secţiei 8 Poliţie au fost sesizaţi, prin sistemul 112, cu privire la faptul că un bărbat prezintă o plagă înjunghiată. Echipajele de poliţie s-au deplasat de urgenţă la faţa locului,
astăzi