Există oameni care vor să uite de muncă. Venitul pasiv este noul vis american. Cum (nu) funcţionează acesta?

Știință și Tehnologie

Greg Keogh nu suporta naveta, ținuta de birou și senzația de epuizare la sfârșitul zilei de lucru. Pentru a găsi o cale de ieșire din programul său corporativ de la 9 la 5, a decis să intre în lumea așa-numitelor venituri pasive. Ca majoritatea persoanelor de 30 și ceva de ani, nu avea un fond fiduciar sau suficiente economii pentru a trăi din dividende. Așa că a căutat o modalitate ușoară de a face bani care să-i elibereze timpul. Ieșirea lui de sub control a venit dintr-o conversație