Lovitură în plin pentru Oracle România: Gigantul american a anunţat în această dimineaţă la Bucureşti că va face o nouă restructurare şi încă 500 de angajaţi vor fi daţi afară, după cei 400 de anul trecut
Știință și Tehnologie
Gigantul american Oracle a anunţat în această dimineaţă la Bucureşti că va face o nouă restructurare: 500 de angajaţi vor fi daţi afară imediat, ca parte a unei restructurări globale şi a schimbării modelului de business, pentru a face faţă trendului ucigător care vine odată cu AI-ul. Conform unor surse ZF, angajaţii din România au început să fie anunţaţi de azi dimineaţă. Anul trecut, Oracle a restructurat în linişte 400 de poziţii. Te-ar putea interesa și: Oracle avea în România 4.000 de
astăzi