Percepția românilor față de sistemul privat de sănătate s-a schimbat. Medic chirurg: 'Oamenii vin cu inima deschisă să facă intervenţiile'

Știință și Tehnologie

Dr. Bogdan Popescu, medic primar chirurgie generală la Euroclinic, parte din reţeaua de sănătate Regina Maria, este de părere că percepţia pacienţilor faţă de sistemul privat de sănătate din România s-a schimbat, iar oamenii merg cu inima deschisă să facă intervenţii chirurgicale, scrie news.ro. "Eu cred că percepţia pacienţilor români s-a schimbat faţă de sistemul privat de sănătate. Oamenii vin cu inima mult mai deschisă la noi să facă intervenţiile chirurgicale în sistemul privat de sănătate,