Stâlp prăbușit peste o mașină, în Oradea: în autoturism se afla o familie cu doi copii

Știință și Tehnologie

Un stâlp de telecomunicații s-a prăbușit, marți după-amiază, peste o mașină oprită la un semafor pe strada Muntele Găina din Oradea. În autoturism se aflau o orădeancă, soțul ei și cei doi copii ai familiei. Din fericire, nimeni nu a fost rănit. Purtătorul de cuvânt al Inspectoratului pentru Situații de Urgență Crișana, locotenent-colonel Camelia Roșca, a declarat pentru BIHOREANUL că incidentul a fost anunțat prin 112 în jurul orei 17.30, iar la fața locului au intervenit pompierii