A băut o bere, a plecat cu mașina după țigări și a făcut accident!
accident
Un gorjean a fost găsit vinovat de judecători într-un dosar în care este acuzat că a fost implicat într-un accident rutier, cu consecințe minore, dar în urma căruia bărbatul a refuzat să i se stabilească alcoolemia. Avea și motive întrucât pe parcursul procesului de la Judecătoria Târgu Jiu a recunoscut că înainte de a se urca la volan a băut „o bere”, așa cum spun de cele mai multe ori șoferii găsiți băuți de polițiști. „Cu ocazia audierii sale în cursul urmăririi penale şi în faza de judecată,
din zilele anterioare