A intrat cu mașina direct în tramvai
accident
Polițiștii rutieri au fost sesizați, astăzi, cu privire la producerea unui accident rutier în municipiul Timișoara. Din primele cercetări efectuate la fața locului a reieșit faptul că un bărbat de 65 de ani a condus un autoturism pe Bulevardul Iuliu Maniu, dinspre Calea Șagului înspre Bulevardul Dâmbovița, iar la intersecția cu strada Filateliei ar fi efectuat un viraj la stânga, intrând în coliziune cu un tramvai condus de un bărbat în vârstă de 58 de ani, care se deplasa în aceeași direcție
din zilele anterioare