Accident cu două victime pe DN59, între Parța și Șag. O șoferiță nu a acordat prioritate și a provocat o coliziune violentă
accident
Două persoane au fost rănite și au fost transportate la spital în urma unui accident rutier produs pe Drumul Național 59, în apropierea localităților Parța și Șag. Evenimentul s-a petrecut după ce o șoferiță nu a acordat prioritate de trecere la intrarea în intersecție și a intrat în coliziune cu un autoturism care circula regulamentar. Potrivit primelor cercetări efectuate de polițiști, o femeie în vârstă de 56 de ani conducea un autoturism pe drumul de acces dinspre localitatea Parța către
din zilele anterioare