Accident cu un microbuz de pasageri, după ce șoferului i s-a făcut rău la volan. Bărbatul a murit
accident
Foto: Arhivă Tragedie pe șoselele din județul Arad. Șoferul unui microbuz de transport persoane și-a pierdut viața în urma unui accident rutier petrecut între localitățile Vladimirescu și Horia. Din primele informații, bărbatului i s-a făcut rău la volan, intrând în stop cardiorespirator. Pompierii din cadrul Detașamentului Arad au fost alertați de urgență pentru a interveni la fața locului în vederea asigurării măsurilor de prevenire și stingere a incendiilor (PSI) și pentru acordarea primului
din zilele anterioare