Anchetă în Austria după un accident grav de muncă: Doi români, în stare critică după ce au căzut de la mare înălțime

accident

Cuprins: Elicopterele de salvare au intervenit de urgență Anchetatorii verifică dacă au fost respectate normele de protecție Doi muncitori români au fost răniți grav într-un accident de muncă produs în orașul austriac Wels, după ce au căzut de la aproximativ opt metri înălțime în timpul montării unor panouri fotovoltaice. Cei doi au fost transportați de urgență la spital cu elicopterele de salvare, în timp ce autoritățile au deschis o anchetă pentru a stabili cauzele incidentului. Accidentul s-

Tag-uri: Austria accident