Bistrița-Năsăud: Un nou accident pe scările rulante ale pasajului subteran din Bistrița; victima, o persoană vârstnică
accident
O femeie de 83 de ani s-a accidentat, marți, pe scările rulante ale pasajului pietonal subteran din municipiul Bistrița, fiind cea de-a patra persoană în vârstă care a suferit un accident folosind aceste scări de la darea lor în folosință, în luna februarie a acestui an. Potrivit purtătorului de cuvânt al Spitalului Clinic Județean de Urgență (SCJU) Bistrița, Camelia Strungari, femeia, domiciliată în municipiu, a suferit mai multe contuzii. 'La Spitalul Clinic Județean de Urgență Bistrița a
din zilele anterioare