”BLITZ” pe tronsonul Flămânzi-Copălău: 18 șoferi au rămas fără permisul de conducere!
accident
Polițiștii din cadrul Serviciului Rutier au desfășurat o acțiune de tip ”BLITZ”, pe DE 58, tronsonul Flămânzi-Copălău, pentru prevenirea și combaterea accidentelor rutiere care au drept cauză generatoare principală viteza excesivă. În aproximativ două ore, 18 conducători auto au fost depistați conducând cu viteză peste limita legală, față de aceștia fiind dispusă măsura sancționării contravenționale cu amendă, precum și reținerea permisului de conducere. Polițiștii botoșăneni reamintesc că
din zilele anterioare