Corona, victorie în deplasare, în turul barajului pentru Liga 3
accident
CSM Corona Brașov a învins FC Agnita cu 1-0, sâmbătă, în deplasare, în manșa tur a barajului de promovare în Liga 3. Unicul gol al partidei a fost marcat de Dragoș Popa, iar elevii lui Marian Constantinescu au mai avut alte câteva bune situații de gol. Sibenii au evoluat fără căpitanul Vlad Munteanu și fără Sebastian Bîrsan, ambii accidentați și indisponibili pentru această dublă manșă. Returul se joacă sâmbătă, 27 iunie, de la ora 17:30, pe Stadionul Carpați din Brașov, iar un egal sau o
din zilele anterioare