Motociclist de 20 de ani, prins cu 167 km/h pe bulevardul Ilie Balaci
accident
Un tânăr de 20 de ani din Craiova a rămas fără permis după ce a fost surprins de aparatul radar circulând cu 167 km/h pe bulevardul Ilie Balaci, în cadrul unei acțiuni desfășurate de polițiștii rutieri din Dolj. Potrivit Inspectoratului de Poliție Județean Dolj, tânărul a fost înregistrat de aparatul radar în timpul acțiunilor desfășurate pentru creșterea siguranței rutiere și prevenirea accidentelor de circulație. Acesta a fost sancționat contravențional, iar polițiștii au dispus suspendarea
din zilele anterioare