Superliga: Mino Sota Ĺi-a prelungit contractul cu UTA Arad
accident
MijlocaĹul japonez Mino Sota Ĺi-a prelungit contractul cu UTA Arad pânÄ ĂŽn vara anului 2027, potrivit news.ro. „De când am ajuns la Arad, am simĹŁit ce ĂŽnseamnÄ acest club pentru oameni. UTA reprezintÄ mai mult decât fotbal, reprezintÄ tradiĹŁie, pasiune Ĺi o comunitate unitÄ. DupÄ accidentarea din sezonul trecut, am simĹŁit susĹŁinerea tuturor, iar acest lucru a ĂŽnsemnat enorm pentru mine”, a transmis Mino Sota. Ajuns la Arad ĂŽn urmÄ cu un an, Mino a bifat 27 de meciuri ĂŽn
din zilele anterioare