20 de angajați ai Spitalului de Psihiatrie Săpunari, puși sub control judiciar. Sunt acuzați că au imobilizat ilegal pacienți

Advertising

Douăzeci de angajați ai Spitalului de Psihiatrie Săpunari, din județul Călărași, sunt cercetați sub control judiciar pentru lipsire de libertate în mod ilegal și abuz în serviciu, după ce ar fi supus mai mulți pacienți unor măsuri de imobilizare fără respectarea prevederilor legale, relatează Agerpres . 20 de angajați ai Spitalului de Psihiatrie Săpunari sunt cercetați. FOTO: Arhivă publicitate "); background-position: center center; background-repeat: no-repeat;"> Potrivit Parchetului de pe

Tag-uri: Advertising