Reacţii. Jurnalistul Ovidiu Vanghele, despre documentul CSM: „Este ceva periculos, inutil şi profund neserios”
Advertising
INTERVIU. Jurnalistul Ovidiu Vanghele , de la Să Fie Lumină, critică dur documentul publicat de Consiliul Superior al Magistraturii, în care sunt menţionaţi mai mulţi jurnalişti şi publicaţii. Într-un interviu pentru Paginademedia.ro, acesta spune că documentul este „periculos, inutil şi profund neserios”. Publicitate Vanghele consideră că documentul poate accentua neîncrederea publicului în sistemul judiciar şi critică modul în care CSM a ales să răspundă criticilor din spaţiul public. „Eu
din zilele anterioare