România, între datorii, depopulare și revoluția inteligenței artificiale
Advertising
Timp de aproape un deceniu am trăit din bani pe care nu i-am produs. Am importat mai mult decât am exportat, am consumat mai mult decât am muncit, am promis mai mult decât puteam plăti. În fiecare an, am avut un deficit comercial uriaș, ca o familie care câștigă 5.000 de lei și cheltuiește 6.000, apoi își felicită capul familiei pentru "creșterea nivelului de trai". FOTO Shutterstock publicitate "); background-position: center center; background-repeat: no-repeat;"> Diferența nu a venit din
din zilele anterioare