Studiual cercetătorilor din Timișoara: aerul din nordul orașului este mult mai poluat decât în sud. Particulele fine se apropie de limita maximă admisă

Agricultura

Diferențe semnificative privind calitatea aerului dintre nordul și sudul Timișoarei au fost prezentate în cadrul celei de-a patra conferințe dedicate proiectului transfrontalier „Rețeaua transfrontalieră de monitorizare a aerului AIRMON”, organizată de Facultatea de Agricultură din cadrul Universității de Științele Vieții „Regele Mihai I” din Timișoara. Proiectul, realizat în parteneriat cu Agenția de Dezvoltare Regională din Banatul de Sud, din Serbia, se află în cel de-al doilea an de

Tag-uri: Agricultura Regele Mihai Timișoara