Ce stimulent primesc firmele care angajează elevi și studenți în vacanța de vară

ANOFM

Angajatorii care încadrează în muncă elevi și studenți pe perioada vacanței de vară pot beneficia de un stimulent financiar de 330 de lei pe lună pentru fiecare tânăr angajat, reamintește Agenția Națională pentru Ocuparea Forței de Muncă (ANOFM). Potrivit instituției, sprijinul reprezintă 50% din valoarea indicatorului social de referință (ISR), care este, în prezent, de 660 de lei. Stimulentul poate fi acordat pentru o perioadă de maximum 60 de zile lucrătoare într-un an calendaristic, pentru

Tag-uri: ANOFM