Alina Gorghiu critică conducerea PNL: „Nu putem să apărem ca partid responsabil dacă la fiecare 24 de ore ne schimbăm strategia”
Antena 3
Alina Gorghiu, fostul președinte al PNL, a criticat joi conducerea partidului. „Nu putem să apărem în spațiul public ca partid responsabil dacă la fiecare 24 de ore ne schimbăm strategia și venim cu alte opinii și păreri”, a spus ea, la Antena 3 CNN. În plus, Gorghiu a reiterat nevoia României de un Guvern „funcțional, cu puteri depline”: „Aș fi votat Guvernul Veștea cu două mâini”. „Președintele are o poziție foarte firească și, de altfel, ceea ce fiecare dintre noi așteaptă de la partidele
din zilele anterioare