Noul președinte pus de Bolojan la PNL Ialomița explică de ce a fost în SOS: Şoşoacă m-a folosit pe mine, eu am folosit-o pe ea
Antena 3
Senatorul Adrian Peiu a devenit membru al PNL și va activa în grupul senatorilor liberali, după ce a votat pentru demiterea Guvernului Bolojan şi intrat în Parlament pe listele SOS România. "După ce am ieşit senator, am fost exclus din SOS. Eu am fost în grupul PACE, liderul grupului PACE. M-am înscris pe listele SOS. Diana Şoşoacă m-a folosit pe mine, eu am folosit-o pe ea. A fost un win-win", a declarat Adrian Peiu la Antena 3 CNN. Bolojan l-a numit, marți seara, președintele interimar al
din zilele anterioare