500 de muncitori pe şantierul A13, Sibiu - Făgăraş

autostrada

Lucrările la Tronsonul 2 al Autostrăzii Sibiu - Făgăraş avansează într-un ritm susţinut, gradul de execuţie a ajuns la 36%, potrivit Direcţiei Regională de Drumuri şi Poduri (DRDP) Braşov.  „Pe bucata de autostradă, care se întinde pe aproximativ 20 de km, între Avrig şi Arpaşu de Jos, lucrează aproximativ 500 de muncitori şi peste 200 de utilaje. În ultimele săptămâni constructorul a avansat cu lucrările la terasamente şi umpluturi, iar infrastructura viaductelor, pasajelor şi podurilor de pe

Tag-uri: autostrada

500 de muncitori pe şantierul A13, Sibiu - Făgăraş Buna ziua Brasov - 23.06.2026 03:21

din zilele anterioare

500 de muncitori pe şantierul A13, Sibiu - Făgăraş Buna ziua Brasov - 23.06.2026 03:21