500 de muncitori pe şantierul A13, Sibiu - Făgăraş
autostrada
Lucrările la Tronsonul 2 al Autostrăzii Sibiu - Făgăraş avansează într-un ritm susţinut, gradul de execuţie a ajuns la 36%, potrivit Direcţiei Regională de Drumuri şi Poduri (DRDP) Braşov. „Pe bucata de autostradă, care se întinde pe aproximativ 20 de km, între Avrig şi Arpaşu de Jos, lucrează aproximativ 500 de muncitori şi peste 200 de utilaje. În ultimele săptămâni constructorul a avansat cu lucrările la terasamente şi umpluturi, iar infrastructura viaductelor, pasajelor şi podurilor de pe
din zilele anterioare