6 ani de la moartea lor pe front: Ofiţerii Dan Ciobotaru şi Paul Caracudă, comemoraţi de camarazii lor

autostrada

Brigada 2 Vânători de Munte „Sarmizegetusa” Braşov a marcat marţi, 23 iunie, comemorarea sublocotenenţilor post-mortem Dan Ciobotaru şi Paul Caracudă, militari români care şi-au pierdut viaţa în timpul unei misiuni desfăşurate în Afganistan. Cei doi ofiţeri au căzut la datorie în data de 23 iunie 2010, pe timpul executării unei misiuni de luptă pe autostrada A1 Kabul-Kandahar din Afganistan. La aproximativ 30 de kilometri de Qalat, autovehiculul de tip Humvee în care se aflau a iniţiat un

Tag-uri: autostrada