Argeș: Patru copii și doi adulți, transportați la spital după un accident produs la ieșirea de pe autostrada A1
autostrada
Patru copii și doi adulți au transportați la spital, luni, după un accident produs la ieșirea de pe autostrada A1, în zona municipiului Curtea de Argeș. Potrivit informațiilor comunicate de Inspectoratul pentru Situații de Urgență (ISU) Argeș, în evenimentul rutier au fost implicate două autoturisme. Pompierii au intervenit cu două autospeciale de stingere, o autospecială de descarcerare și o ambulanță SMURD de prim ajutor calificat, forțele de intervenție fiind ulterior suplimentate cu două
din zilele anterioare