|Opinii| Autostrada și autoritațile De ce nu putem duce lucrurile pana la capat
autostrada
Mă aflu de multe ori pe autostrăzile (acum ușor, ușor putem folosi pluralul) României și mă urmărește aceeași întrebare, repetată obsesiv, asemenea unei picături care cade neîncetat pe aceeași piatră: De ce nu putem duce lucrurile până la capăt? Nu mă refer la marile proiecte naționale. Nu mă refer la kilometri de autostradă inaugurați cu panglici, fanfare și discursuri oficiale. Mă refer la lucrurile mici, aparent neînsemnate, dar care fac diferența dintre profesionalism și improvizație,
din zilele anterioare