Polițist de la Autostrada A1 Deva–Nădlac, acuzat că a luat mită 2.200 de lei de la un șofer vitezoman. Procurorii spun că l-a însoțit până la bancomat pentru a încasa banii
autostrada
Un agent din cadrul Poliției Autostrăzii A1 Deva–Nădlac este cercetat de procurori pentru luare de mită, după ce ar fi pretins și primit suma de 2.200 de lei de la un șofer străin pe care îl oprise în trafic pentru depășirea vitezei legale. Potrivit anchetatorilor, polițistul nu doar că nu ar fi aplicat sancțiunea prevăzută de lege, ci l-ar fi însoțit pe conducătorul auto până la un bancomat pentru ca acesta să retragă banii. Informațiile au fost făcute publice de Parchetul de pe lângă
din zilele anterioare