ANM a emis un Cod galben de caniculă pentru jumătate de țară / Vreme călduroasă și disconfort termic în București
Bucureşti
Administrația Națională de Meteorologie (ANM) a emis o informare meteorologică de disconfort termic care va afecta mare parte din țară și două atenționări tip Cod galben de caniculă care vor viza regiunile vestice și sud-vestice. Pentru Capitală, meteorologii au prognozat vreme predominant călduroasă și disconfort termic cu temperaturi maxime de până la 33 de grade Celsius. Adaugă-ne ca sursă preferată în Google Urmărește-ne în Discover Potrivit ANM, de vineri până luni (19 iunie, ora 10 – 22
din zilele anterioare