ANM: Bucureștiul intră sub Cod galben de caniculă. Temperaturile urcă până la 33 de grade, iar disconfortul termic se accentuează
Bucureşti
Municipiul București va traversa două zile cu vreme călduroasă și disconfort termic ridicat, potrivit prognozei speciale emise de Administrația Națională de Meteorologie (ANM). Adaugă-ne ca sursă preferată în Google Urmărește-ne în Discover De miercuri, Capitala intră sub atenționare Cod galben de caniculă, după ce indicele temperatură-umezeală va atinge pragul critic de 80 de unități. ANM a emis o informare meteorologică pentru București, valabilă în intervalul 24 iunie, ora 10:00 – 25 iunie,
din zilele anterioare