Bărbat depistat cu un cuțit asupra sa într-un tren de călători
Bucureşti
Astăzi, 20 iunie, polițiștii din cadrul Postului de Poliție Transporturi Feroviare Râmnicu Sărat au intervenit în urma unei sesizări primite din partea șefului trenului InterCity 561, (București Nord – Iași, cu oprire la Tecuci) care a semnalat prezența unui călător ce nu deținea legitimație de călătorie, consuma băuturi alcoolice și fuma în tren, provocând disconfort celorlalți pasageri. Totodată, acesta a informat că persoana în cauză ar avea asupra sa un cuțit. În urma verificărilor
din zilele anterioare