CSM București a primit vestea mult așteptată de la federația europeană

Bucureşti

EHF a anunțat, luni, lista cluburilor confirmate pentru participarea în sezonul 2026-2027 al Ligii Campionilor. La feminin, vicecampioana CSM București a primit locul solicitat prin upgrade și se alătură campioanei Gloria Bistrița, care avea locul garantat. Tot garantat este și locul campioanei la masculin, Dinamo București. Potrivit EHF, la feminin vor lua startul în competiție 16 echipe: HC Podravka, Team Esbjerg, Brest Bretagne Handball, Metz Handball, HSG Blomberg-Lippe, Györi Audi ETO KC,

Tag-uri: Bucureşti

din zilele anterioare