Cum scapi de deșeurile electronice și electrocasnicele vechi în București, în funcție de sector
Bucureşti
Cei care locuiesc în București și vor să scape, în mod gratuit, de deșeurile electronice și electrocasnicele vechi trebuie să urmeze proceduri diferite, în funcție de sectorul în care locuiesc. Unele administrații au anumite zile, în fiecare lună, în care cetățenii pot solicita ridicarea deșeurilor, iar în altele colectarea se face la cerere, indiferent de dată. Pentru a veni în ajutorul locuitorilor Capitalei, Buletin de București a realizat un „ghid” despre cum să scapi gratuit de mașinile de
din zilele anterioare