Drama familiei Samson, după ce autoritățile suedeze le-au luat fetițele. "Nu ştim nimic de ele din decembrie"

Bucureşti

Au venit din toate colțurile țării, dar și din diaspora. La început au fost câteva zeci de oameni în fața Ambasadei Suediei din București. Apoi s-au strâns sute. Sâmbătă, câteva mii au ieșit în stradă pentru a susține familia Samson și pentru a cere reunirea celor două fete cu părinții lor. "Suntem la nivelul la care s-au epuizat eforturile diplomatice. Se exercită presiune publică pe autoritățile suedeze. Încercăm să întoarcem oglinda spre ei, ca să-și vadă ororile și greșelile", a mărturisit

Tag-uri: Bucureşti