Familia Samson și lupta cu autoritățile suedeze: "Întoarcem oglinda spre ei, ca să-și vadă ororile și greșelile"

Bucureşti

Mii de persoane s-au adunat, sâmbătă, în București pentru a susține familia Samson, care luptă de peste trei ani pentru a-și recupera cele două fiice aflate în custodia autorităților suedeze. Protestatarii au cerut reunirea familiei și au solicitat o reanalizare a cazului, care a stârnit dezbateri atât în România, cât și în diaspora. Manifestanții s-au strâns inițial în fața Ambasadei Suediei din Capitală, iar pe parcursul zilei numărul acestora a crescut semnificativ. Participanți veniți din

Tag-uri: Bucureşti