Kader Keita, fotbalistul echipei Rapid, a fost trimis în judecată după ce a ucis o femeie și a fugit de la locul accidentului

Bucureşti

Kader Keita, mijlocașul defensiv al echipei de fotbal Rapid București, a fost trimis în judecată, au anunțat procurorii Parchetului de pe lângă Judecătoria Sectorului 2. Reamintim că fotbalistul a provocat un accident rutier în luna martie, în urma căruia o femeie a murit, și a fugit de la locul faptei. Kader Keita este trimis în judecată pentru două infracțiuni: părăsirea locului accidentului și ucidere din culpă. Fotbalistul încă se află sub control judiciar. „La data de 03.03.2026, ora 05:46,

Tag-uri: accident Bucureşti