La mulți ani, Sandra Izbașa! Cea mai frumoasă gimnastă româncă din toate timpurile

Bucureşti

Poate cea mai frumoasă gimnastă româncă din toate timpurile, grațioasă ca zborul inocent al unui fluture, ușoară ca un puf de păpădie mânat și dansat de vânt, puternică, perseverentă, muncitoare și extrem de talentată, „poleită” cu aurul atâtor competiții câștigate, Sandra Izbașa a strălucit, mai bine de un deceniu, la cele mai mari întreceri sportive de gen, fie că a fost vorba despre Campionate Europene, Campionate Mondiale sau Jocuri Olimpice. S-a născut la 18 iunie 1990, în București, și,

Tag-uri: Bucureşti

din zilele anterioare