Lovitură de teatru în instanță! Guvernul demis Bolojan neagă existența proiectului Legii Salarizării. Dat în judecată de sindicate
Bucureşti
București, Curtea de Apel, proces de suspendarea Legii Salarizării.. Federația Sindicatelor din Administrația Națională a Penitenciarelor (FSANP), prin vocea liderului Cosmin Dorobanțu, anunță o primă victorie de etapă în instanță împotriva Guvernului demis condus de Ilie Bolojan. Sindicaliștii acuză Executivul de un „spectacol absolut hilar” și de „șmecherie politică” , după ce reprezentanții ministerelor au declarat oficial în fața judecătorilor că proiectul Legii Salarizării, anunțat public
din zilele anterioare