Lovitură dură la Oracle România: După un 2025 cu concedieri şi pierderi, compania a lansat o nouă restructurare şi va da afară încă 500 de angajaţi

Bucureşti

♦  Numărul cumulat de angajaţi al celor trei entităţi deţinute de Oracle în România pentru care există date publice pe anul anterior a coborât la 4.288 la finalul lui 2025, de la 4.457 cu un an înainte - o reducere de 169. Gigantul american Oracle a anunţat joi dimineaţă la Bucureşti că va face o nouă restructurare: 500 de angajaţi vor fi daţi afară, ca parte a unei restructurări globale şi a schimbării modelului de business, pentru a face faţă trendului ucigător care vine odată cu AI-ul.

Tag-uri: Bucureşti

din zilele anterioare